• Rusia

Analiza e CNN: Sulmi i Krimesë tregon se Ukraina mund të bëjë ende shumë për ushtrinë ruse

Gadishulli i Krimesë u kap ilegalisht nga Rusia në vitin 2014 dhe Ukraina ka premtuar ta kthejë atë. Ajo tha se forcat e saj kryen një sulm të suksesshëm me raketa në selinë detare të premten. Pas sulmit ka shpërthyer një zjarr. Nga ndërtesat shiheshin retë tymi. Forca tha të shtunën se sulmi ishte planifikuar për të...

Analiza e CNN: Sulmi i Krimesë tregon se Ukraina mund të bëjë ende shumë për ushtrinë ruse Lexo më shumë »