• ndihmë

OBSH ka aktivizuar rrjetin e ekipeve të ndihmës mjekësore emergjente në Turqi dhe Siri

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka aktivizuar rrjetin e saj të ekipeve mjekësore të urgjencës në Turqi dhe Siri për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti, tha në Twitter drejtori i përgjithshëm i OBSH-së Tedros Adhanom Ghebreyesus. - Ekipet do të ofrojnë kujdes shëndetësor bazë për të lënduarit dhe njerëzit më vulnerabël të prekur nga tërmeti, tha Tedros siç raporton CNN. …

OBSH ka aktivizuar rrjetin e ekipeve të ndihmës mjekësore emergjente në Turqi dhe Siri Lexo më shumë »