• zjarri

Zjarr në një ndërtesë në Pakistanin jugor, pesë të vdekur

Të paktën pesë persona humbën jetën në një zjarr të madh që përfshiu një ndërtesë shumëkatëshe në Karaçi, në Pakistanin jugor, në të cilën u dogjën qindra dyqane dhe apartamente, tha policia pakistaneze dhe shpëtimtarët, njoftoi DPA. Zjarri shpërtheu në një dyqan në katin përdhesë të ndërtesës dhe përfshiu të gjithë ndërtesën, tha për DPA shefi i policisë Yasir Amer. Të paktën 67 familje, duke përfshirë qindra...

Zjarr në një ndërtesë në Pakistanin jugor, pesë të vdekur Lexo më shumë »