• dorëheqja

VMRO-DPMNE kërkon dorëheqjen e kryeparlamentarit Xhaferi

VMRO-DPMNE ka kërkuar dorëheqjen e kryetarit të Kuvendit Talat Xhaferi pasi dje në opinion është dorëzuar një audio incizim, në të cilin, siç theksojnë nga partia opozitare, dëgjohet zëri i tij dhe si i drejtohet zyrtarëve parlamentar. Zëdhënësi i partisë Naum Stoilkovski i bëri thirrje Xhaferit të japë dorëheqjen në një konferencë për shtyp, duke thënë se ai tashmë nuk është i denjë për

VMRO-DPMNE kërkon dorëheqjen e kryeparlamentarit Xhaferi Lexo më shumë »