• Zelanda e Re

Zelanda e Re ka hapur plotësisht kufijtë e saj për të gjithë vizitorët

Kufijtë e Zelandës së Re janë plotësisht të hapur për vizitorët nga e gjithë bota nga sot, hera e parë që nga marsi 2020 për shkak të pandemisë Covid-19. Procesi i rihapjes së plotë përfundoi të dielën në mesnatë me orën lokale, kur vizitorët që kishin nevojë për vizë, si dhe studentët ndërkombëtarë, u lejuan të…

Zelanda e Re ka hapur plotësisht kufijtë e saj për të gjithë vizitorët Lexo më shumë »