• stuhi

Njëzet të vdekur nga një stuhi në pjesën perëndimore të Indisë

Të paktën 24 persona janë vrarë nga rrufetë dhe shiu i dendur dhe breshri në Indi, thanë autoritetet. Moti dëmtoi shtëpi dhe vrau bagëti në të gjithë shtetin perëndimor të Gujarat. Stuhitë janë të pazakonta në Gujarat gjatë dimrit, thanë meteorologët, dhe shiu i rrëmbyeshëm kapi shumë njerëz në befasi, raporton BBC. Përmbytjet dhe rrufetë vrasin mijëra në Indi çdo...

Njëzet të vdekur nga një stuhi në pjesën perëndimore të Indisë Lexo më shumë »