• Manchester City

FA nisi procedurat kundër Manchester Cityt pas derbit me Tottenham

Federata e Futbollit të Anglisë (FA) ka akuzuar sot Manchester Cityn se ka dështuar të kontrollojë sjelljen e lojtarëve të saj në fund të ndeshjes së xhiros së 14-të kundër Tottenhamit në Premier League, transmeton “Mirror”. Manchester City dhe Tottenham luajtën pa fitues, 3:3. Në një deklaratë nga FA thuhet se Manchester City është akuzuar për shkelje të...

FA nisi procedurat kundër Manchester Cityt pas derbit me Tottenham Lexo më shumë »