• Kosova

Vuçiq: Nuk do të ketë zgjedhje në komunitetet serbe sepse Kurti nuk e lejon

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha sot se zgjedhjet parlamentare të 17 dhjetorit nuk do të mbahen në zonat serbe të Kosovës, sepse kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, “nuk dëshiron” t'u lejojë serbëve të kenë të drejta elementare dhe natyrore, transmeton Beta. “Nuk do të ketë zgjedhje në komunitetet serbe sepse Kurti nuk dëshiron të...

Vuçiq: Nuk do të ketë zgjedhje në komunitetet serbe sepse Kurti nuk e lejon Lexo më shumë »