• kompozitor

Vdiq kompozitori i Disney-t, Richard Sherman

Kompozitori i Disney, Richard Sherman, ka vdekur në moshën 96-vjeçare, tha kompania Disney. Sherman thuhet se ka vdekur në një spital në Beverly Hills, Kaliforni. Richard Sherman, së bashku me vëllain e tij të ndjerë Robert, i cili shkroi tekstet e këngëve, ishte ndër krijuesit më të respektuar dhe më pjellor të partiturave filmike, raporton Reuters. Ndër filmat që…

Vdiq kompozitori i Disney-t, Richard Sherman Lexo më shumë »