• Kina

Kryeministri i ri australian pranoi se marrëdhëniet me Kinën janë të vështira, por do të bëjë çmos për t'i përmirësuar ato

Anthony Albanese udhëtoi për në Tokio për të marrë pjesë në një takim udhëheqës të Quad vetëm disa orë pasi u betua si kryeministër i ri i Australisë dhe paralajmëroi se marrëdhëniet me Kinën do të mbeten "të vështira", raportoi Guardian. Partia Laburiste mposhti qeverinë e koalicionit të udhëhequr nga Scott Morrison të shtunën. Nuk dihet ende nëse Partia e Punës, e cila…

Kryeministri i ri australian pranoi se marrëdhëniet me Kinën janë të vështira, por do të bëjë çmos për t'i përmirësuar ato Lexo më shumë »