• Kazahstan

VIDEO: Sensacion në Astana të Kazakistanit nga 0:2 në 3:2 ndaj Danimarkës

Futbollistët e Kazakistanit krijuan një surprizë në xhiron e parë të grupit “X” në kualifikueset për Kampionatin Evropian 2024 pasi mposhtën në shtëpi Danimarkën 3:2. Danezët kryesuan 0:2 pas pjesës së parë në stadiumin e Astanës, golat i shënoi Hoylund në minutat 21 dhe 36. Kazakistani bëri një kthesë të plotë në pjesën e dytë, në 73...

VIDEO: Sensacion në Astana të Kazakistanit nga 0:2 në 3:2 ndaj Danimarkës Lexo më shumë »