• Egjipt

Irani po kërkon një armëpushim të përhershëm përderisa dy ditët shtesë të armëpushimit të Gazës janë në fuqi

Irani bëri thirrje sonte për një armëpushim të përhershëm midis Izraelit dhe Hamasit. Zëdhënësi i Ministrisë së Punëve të Jashtme iraniane, Nasser Khanani, bëri thirrje për një armëpushim të qëndrueshëm dhe mos përsëritje të, siç tha ai, "agresionit mizor të regjimit sionist ndaj Gazës", raportoi Al Jazeera. Kanani shtoi në një konferencë për shtyp se Irani pret krimet e Izraelit kundër palestinezëve...

Irani po kërkon një armëpushim të përhershëm përderisa dy ditët shtesë të armëpushimit të Gazës janë në fuqi Lexo më shumë »