Klubi Taekwondo Butel fitoi 10 medalje në turneun ndërkombëtar në Nish

Rezultatet më të mira të klubit taekwondo “Butel” në Nish / Foto: facebook.com/borce.kostovski.7

Taekwondo maqedonase shënon suksese të reja në skenën ndërkombëtare, sërish rezultatet më të larta tregojnë garuesit e klubit taekwondo Butel.

“Butel” në turneun ndërkombëtar dyditor në Olimpiadë Asterix Cup Taekwondo në Nish (Serbi) arriti të fitojë 10 medalje.

Ky turne kishte 1700 garues nga 20 vende, është një nga turnetë më të fortë në rajon.

Ata fituan medalje të arta në garën e pionierëve Teodor Stojanovski (-40 kg.), Vedrana Tuneski (-33 kg.), Dhe bronzi Marko Aleksovski (-25 kg.)

Kadetët fituan medaljen e bronztë Andrej Vasilevski në kategorinë -49 kg. Në juniorë Darko Georgiev (-63 kg.) Dhe Damjan Rajkovski (-45 kg.) Fitoi medalje argjendi.

Dhe në konkurrencën e të moshuarve ka flori Filip Stamenov (-58 kg.), Dhe arriti në argjend Marko Avramovski (-58 kg.), Frosina Rajkovska (-46 kg.) Dhe Anatasia Vidinska (-62 kg.)