“Ajo është një malltare e gjallë”: Kim Kardashian mbërrin në Kampionatin Evropian të Futbollit

Foto: Profimedia

Starleta Kim Kardashian (43) i befasoi tifozët e futbollit verën e kaluar kur u shfaq në ndeshjet e klubit të futbollit Inter Miami, ku i madhi Lionel Messi.

Djemtë e saj St. и Psalmi janë adhurues të mëdhenj të këtij sporti, ndaj Kardashian bën gjithçka për të realizuar ëndrrat e tyre.

Sipas “The Sun”, planifikon të transmetojë disa ndeshje gjatë kampionatit në Gjermani dhe thuhet se do të shpenzojë një çerek milionë dollarë.

Tabloidi britanik raporton se ata do të ndjekin ndeshjen e fazës së grupeve mes Spanjës dhe Kroacisë në Olympiastadion në Berlin më 15 qershor, përpara se të shkojnë në Veltins Arena për të parë ndeshjen mes Anglisë dhe Serbisë të nesërmen.

Ndeshja e radhës që ata do të shikojnë do të jetë ndeshja e parë e Portugalisë në grup kundër Republikës Çeke, ku do të luajë Cristiano Ronaldo dhe Kardashian thuhet se po planifikon një takim me legjendën e futbollit.

Disa ndeshje të tjera janë në radarin e saj, duke përfshirë finalen e 14 korrikut.

Meqë ra fjala, Kardashian lidhet me një gjoja mashkull, sipas të cilit të gjitha klubet që ai vjen për të mbështetur e humbin lojën.

Arsenali humbi ndaj Sportingut me penallti vitin e kaluar dhe u eliminua nga Europa League, me tifozët e pakënaqur vendas që më pas iu lutën që të mos vinin më në Emirates Stadium.

Pas humbjes nga Arsenali, Kim ka ndjekur ndeshjen mes PSG dhe Rennes, të cilën PSG e humbi çuditërisht, humbjen e parë në 715 ditë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës