Kampioni i botës me Argjentinën akuzohet se ka përdhunuar një vajzë të dehur

Foto: EPA-EFE/Ronald Wittek

Gonzalo Motinel ishte pjesë e kombëtares së Argjentinës që fitoi Botërorin e Katarit dhe ishte ai që ekzekutoi penalltinë e fundit në finale ndaj Francës dhe tani po përballet me një dramë jetësore.

Përkatësisht, Montiel akuzohet për një sulm seksual që dyshohet se ka ndodhur katër vjet më parë.

Njoftoi në media avokati i vajzës duke kërkuar drejtësi për viktimën.

“Ngjarja më e ëmbël ka ndodhur në 2019 janar XNUMX në festën e ditëlindjes së futbollistit. Disa persona kanë depërtuar te viktima dhe përballen me drejtësinë dhe dënimin. Vajza ka mbetur pa ndjenja pas disa gotave alkool dhe kanë përfituar nga kjo”, tha avokati.

Gjithashtu shtohet se vajza ka qenë në një lidhje dashurie me futbollistin dhe pas ndarjes ka marrë kërcënime nga familjarët e tij të ngushtë. Në këtë moment, Montiel është futbollist i klubit spanjoll Sevilla.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës