Suzana Turundzieva për “Shtypi i Lirë”: Unë dhe Atidze jemi mirë dhe të sigurt, simpatizojmë viktimat e tragjedisë në Bullgari

Të paktën 45 persona, duke përfshirë 12 fëmijë, humbën jetën në një aksident automobilistik në autostradën Struma në Bullgari, kur një autobus me targa maqedonase mori flakë në një linjë nga Stambolli në Shkup.

Pas aksidentit të rëndë automobilistik, shumë njerëz të shqetësuar dhe të frikësuar nga mbarë bota telefonojnë të afërmit dhe miqtë e tyre në Maqedoni, të cilët këto ditë kanë udhëtuar në këtë rrugë, për të kuptuar nëse të dashurit e tyre janë mirë dhe të sigurt.

Këngëtarja dhe prezantuesja Suzuna Turundzieva, e cila këto ditë po qëndronte në Stamboll të Turqisë me Atidze Muratova, ka marrë dhjetëra telefonata shqetësuese që nga mëngjesi i sotëm, ka thënë ajo për “Shtypin e Lirë”, e cila me ankth e ka pyetur nëse ndodheshin në të njëjtin autobus. 

Autobusi ka hyrë në Bullgari nga Turqia përmes PKK “Kapitan Andreevo” pak pas orës 21:02, ndërsa aksidenti ka ndodhur rreth orës XNUMX:XNUMX në autostradën “Struma” në drejtimin Sofje – Bllagoevgrad.

Sipas Suzanës në një prononcim për “Free Press”, ata po ktheheshin nga Stambolli në të njëjtën kohë, kur ndodhi aksidenti i tmerrshëm, por Suzana dhe Atidze po udhëtonin me makinë, përmes Greqisë.

Suzana thotë se shumë nga të afërmit dhe të njohurit e saj, kur morën vesh për tragjedinë në Bullgari, dhe duke ditur që Suzana dhe Atidze po ktheheshin nga Stambolli po atë ditë, u shqetësuan dhe i pushtoi paniku dhe vazhdonin ta kërkonin për ta pyetur se ku ishin dhe si. ata ishin.

Për të qetësuar ankthin dhe ankthin mes njerëzve, Suzana ka postuar edhe një status në Facebook ku thotë:

 

FOTO | Atige dhe Suzana në Stamboll: Heroina e filmit "Honey Earth" ka qenë për herë të fundit në Turqi në vitin 1994 me të atin.

Video e ditës