Superliga: Vardari bindës ndaj Tikveshit, Alkaloid fitoi në Manastir

Foto: Denis Dukovski / RK Vardar1961

Ekipi i Vardarit përfundoi punën në raundin e gjashtë të play-off-it në Superligën e Maqedonisë në hendboll duke mposhtur Tikveshin në “Jane Sandanski” me 35:25.

Mysafirët nga Kavadrci “mbaheshin” në pjesën e parë, por më pas në të dytën Vardari “i shtoi gazin” dhe e vendosi shpejt ndeshjen në favor të tyre. Epërsinë prej dhjetë golave ​​e krijuan kuqezinjtë në 20 minutat e fundit të takimit.

Pjesa e parë u mbyll në një lojë të barabartë dhe shkoi në pushim me 15:15. Mirëpo, në të dytën pasuan disa seri të shkurtra nga Vardari, me të cilat siguroi fitoren.

Georgievski и Manaskov Me nga gjashtë gola ishin më efikasët, ndërsa Tomovski kishte 14 pritje. Hamziq и Simiku ata e prinë Tikveshin me nga pesë gola.

Në ndeshjen e zhvilluar më herët, Eurofarm Pelister 2 në shtëpi në Manastir u mposht nga Alkaloid me 30:35. Ata ishin më efektivët në ekipin fitues me nga shtatë gola Martin Serafimov и Bozhidar Ilieski. Reprezentuesi boshnjak u shqua në kampin e mundur Pavle Petrovi. me tetë goditje.

Në orën 18:00 luhet ndeshja e fundit e play-off-it mes Butelit dhe Tinex Proletit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës