Superliga: Ohri nuk ishte kërcënim, një tjetër fitore bindëse për Vardarin

Foto: RK Vardar

Kampioni aktual maqedonas ka shënuar një tjetër fitore bindëse në Superligë pasi ka festuar me 32:25 ndaj Ohrit. Alkaloid ishte i shkëlqyer te Struga dhe arriti triumfin 44:29.

Vardari priti që në minutën e parë, ndërsa diferenca më serioze filloi të bëhet nga minuta e 11-të kur priti me 8:4. Hendbollistet e Ohrit gabuan në sulm, ndërsa Vardari e ndëshkoi dhe shkoi në pushim me avantazhin 19:14.

Gjërat nuk ndryshuan as në pjesën e dytë. Menjëherë në fillim, Vardari arriti shtatë pikë (23:16), kështu që u bë e qartë se Ohri nuk do të kthehej me rezultat.

Më herët sot Golden Art ka shënuar fitore me 29:25 ndaj Radovishit.

Video e ditës