Superliga: Fitore e lehtë për Vardarin ndaj Multi Essence

Foto: RK Vardar

Skuadra e Vardarit arriti një fitore të re në Superligën vendase pasi sonte mposhti lehtësisht Multi Essence me 23:40.

Që në fillim, “kuqezinjtë” e nisën furishëm dhe tashmë në gjysmë të pjesës së parë kishin epërsi prej pesë golash (5:10). Përparësia e Vardarit vazhdoi të rritet, dhe në pushim skuadra e Nedanovskit tashmë po priste me 11:20.

Në pjesën e dytë, Multi Essence nuk u afrua në asnjë moment, kështu që Vardari arriti lehtësisht një tjetër triumf bindës.

Ishte më efektivi te Vardari Milan Lazarevski me shtatë gola, ndërsa në radhët e Multi Essence Valentin Karasmanakis shënoi tetë gola.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës