Gjykata ra dakord të shtyjë gjyqin e Hunter Biden deri në shtator

Gjykata vendosi sot të shtyjë gjyqin e Hunter Biden, i cili është planifikuar të dalë në gjyq për akuzat federale të taksave në shtator.

Megjithatë, djali i presidentit Joe Biden ka një seancë dëgjimore të planifikuar për 3 qershor mbi akuzat federale për armë në çështjen Delaware.

Hunter Biden është deklaruar i pafajshëm për të dyja akuzat, të cilat avokatët e tij thonë se janë të motivuara politikisht.

Prokurorët kundërshtuan kërkesën për të shtyrë çështjen tatimore, duke thënë se Hunter Biden "nuk është mbi sundimin e ligjit dhe duhet të trajtohet si çdo i pandehur tjetër".

Të dyja rastet po mbikëqyren nga gjyqtarë të emëruar nga presidenti i atëhershëm Donald Trump, një republikan që dëshiron të rrëzojë presidentin demokrat.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës