Stoilkovska u eliminua në raundin e dytë të Futures në Egjipt

Foto: mtftennis.mk

Tenisti maqedonas Magdalena Stoilkovska përfundoi paraqitjen e tij në turneun e së ardhmes në Sharm El Sheikh, Egjipt i cili janë lojë për një grup çmimesh prej 15.000 dollarë. Sot ajo humbi me farën e katërt Carola Patricia Bejenaru nga Rumania (26 vit. Vendi 609 WTA) me 2-0 në sete (62 62) për 1 час dhe 6 minuta lojë. Për kualifikimin në turin e dytë, Stoilkovska do të fitojë një pikë.

Në setin e parë, tenisti maqedonas kaloi në epërsi me 1:0, por më pas kundërshtari pati një seri prej pesë ndeshjesh për epërsi 5:1, të cilën Stoilkovska arriti ta zbusë dhe seti përfundoi me rezultat 6: 2 në lojëra. Në setin e dytë Stoilkovska priti me 1:0 dhe 2:1 në lojëra, por Bezenaru pati një seri prej katër ndeshjesh për 6:2 në set. Tenisti rumune gjatë ndeshjes pati 4 breake nga 9 mundësitë, ndërsa tenisti maqedonas nuk pati asnjë shans break.

Magdalena Stoilkovska do të luajë në një turne tjetër në Egjipt (W25 Sharm El Sheikh) dhe sipas raportimeve të tenisteve, me siguri do të duhet të luajë edhe në kualifikuese.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës