Stefçe Alushovski është trajneri i ri i GRK Ohrit

foto: GRK Ohër

Zyrtarisht, strategu 50-vjeçar maqedonas Stefçe Alushovski do të jetë trajneri i ri i GRK Ohër me të cilën nënshkroi një marrëveshje që do të jetë e vlefshme deri në vitin 2026.

Ish-përfaqësuesi ynë karrierën e trajnerit e ka ndërtuar në ekipet më të mira maqedonase RK Pelister, RK Eurofarm Rabotnik dhe RK Vardar, si dhe në Islandez Tor Akureyri.

Alushovski thotë se qëllimi i klubit është të jetë në një hap më të lartë dhe një klub që do të performojë në Evropë.

- Jam i lumtur që pas një pauze dyvjeçare po i rikthehem hendbollit maqedonas, veçanërisht sepse po e marr përsipër projektin ambicioz të RK të Ohrit. Në një bisedë me kryetarin e Ohrit, Kiril Petsakov, dhe gjithçka që më është prezantuar si plane të ardhshme të klubit, paraqet një sfidë të madhe dhe të bukur për mua që RK Ohër ta bëj përfaqësues të qytetit, i cili padyshim e do sportin dhe di. çfarë janë sportet cilësore. Jam i lumtur dhe i emocionuar sepse të gjithë në klub do të kenë shumë punë përpara nesh për ta sjellë RK të Ohrit në një nivel më të lartë, pra një klub që do të performojë në Evropë dhe do të përfaqësojë denjësisht sportin maqedonas dhe atë të Ohrit - tha trajneri i ri i GRK Ohër, Alushovski.

Paraprakisht GRK Ohër ka angazhuar katër futbollistë të kombëtares së Maqedonisë si përforcime të reja.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës