Stefanija luajti shfaqjen "Pulëbardha" për nder të nënës së saj: Julia Macievska me një njoftim emocionues

Julia Macievska
Foto: Printscreen / Facebook / Julia Macievska

Artisti 41-vjeçar vdiq një javë më parë Andrijana Macievska, vajza e këngëtares dhe mikpritëses së njohur Julia Macievska, pas një beteje të gjatë dhe të vështirë me kancerin.

“Engjëlli im iku”: Julia Macievska me një njoftim prekës pas vdekjes së vajzës së saj

Ditën e djeshme vajza e saj Stefanija ia ka kushtuar nënës së saj rolin në shfaqjen “Pulëbardha” dhe lajmin e ka bërë të ditur gjyshja e saj, Julia.

"Mbrëmë në dërrasat që do të thotë jetë - Teatri i Komedisë, dielli im Stefania shkëlqeu në rolin e Ninës, madhështore si një pulëbardhë e vërtetë në shfaqjen "Pulëbardha" nga AP Chekhov. Stefania luajti këtë rol, këtë shfaqje dhe ia kushtoi nënës së saj, Andrianës, engjëllit tonë qiellor. “Faleminderit të gjithë ekipit të shfaqjes, për gjithë energjinë mjeshtërore që sollën në skenë dhe bënë një eksperiencë të paharrueshme”, shkruan Julia në përshkrimin e disa fotove nga shfaqja.

Julia Macievska
Julia Macievska / Foto: Printscreen / Facebook

 

Video e ditës