Inspektorati arsimor serb propozon shkarkimin e drejtorit të shkollës Vladislav Ribnikar.

Foto: Dragan Mujan / Nova.rs

Inspeksioni arsimor serb ka propozuar shkarkimin e drejtoreshës së shkollës fillore të Beogradit "Vladislav Ribnikar", Snezhana Knezheviq dhe organit drejtues të atij institucioni ku në fillim të majit një nxënës vrau nëntë nxënës dhe një roje.

Inspektimi ka propozuar që të caktohet një organ i përkohshëm drejtues dhe të emërohet ushtrues detyre i drejtorit, njoftoi sot Ministria e Arsimit e Serbisë.

Gjithashtu, në raport urdhërohet zbatimi i procedimit disiplinor ndaj pedagogut, psikologut dhe sekretarit të shkollës, të cilët do të pezullohen deri në përfundimin e procedimit në fjalë, raporton Beta.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës