Kryeministrja serbe Brnabiq nesër do të vizitojë Shkupin

Ana Brnabiќ / Foto: EPA-EFE / HAYOUNG JEON

Kryeministri i Republikës së Serbisë Ana Brnabiќ nesër do të vizitojë Republikën e Maqedonisë së Veriut, njofton korrespondenti i MIA-s nga Beogradi.

Sipas qeverisë serbe, Brnabiq do të takohet me kryeministrin Dimitar Kovaçevski.

Pas takimit, Brnabiq dhe Kovaçevski do të marrin pjesë në panelin e kryeministrit "Ndërtimi i një të ardhmeje të begatë: roli i bashkëpunimit rajonal", i cili do të mbahet në kuadër të Samitit "Maqedonia 2025".

Video e ditës