Një miss serbe ka vdekur në një aksident të tmerrshëm automobilistik, ajo ka vdekur në vend nga një aksident me kamion

Mirjana Stojanovi,, foto: Instagram

Miss serbe Mirjana Stojanoviq (34) ka humbur jetën në një aksident të rëndë automobilistik që ka ndodhur të premten në rrugën Prahovo-Shimanovci, kur “golfi” i saj është përplasur me një kamion. Tragjedia ka ndodhur të premten rreth orës nëntë dhe gruaja ka ndërruar jetë në vend. E ndjera Mirjana ishte dikur Miss Fotogjenik i Serbisë dhe finaliste në konkursin Miss Serbia 2007.

– Për një arsye të panjohur, Mirjana është përplasur me një kamion dhe i është nënshtruar plagëve të marra. – Ekipi i ambulancës ka tentuar ta ringjallë, por fatkeqësisht kanë mundur të konstatojnë vetëm vdekjen – thotë bashkëbiseduesi i Kurir.

- Misica në momentin e aksidentit ka qenë e vetme në veturë, e gjoja në mëngjes ka shkuar në vikendin për t'u përgatitur për festën familjare. Qarkullimi në këtë pjesë të rrugës është ndërprerë për disa orë gjatë kontrollit, ndërsa hetimet do të përcaktojnë se si ka ndodhur tragjedia.

Lajmi për vdekjen e Mirjana Stojanoviç tronditi miqtë dhe familjen e saj dhe partneri i saj emocional Aleksandar Avramov tha për Kurir se ai "u shpërbë pas lajmit se ajo kishte vdekur".

- Duhej të shkonim bashkë në shtëpinë e verës që kemi në Obrez dhe u ndamë të premten rreth orës tetë të mëngjesit. Ajo shkoi para meje për t'u përgatitur për lavdinë verore të Shën Nikollës. I kërkova të priste që të shkonim bashkë, sepse kisha disa detyrime në bankë, por ajo donte të blinte gjithçka që i duhej për famë dhe tha se do të më priste atje. Sikur të më thoshte të mos shkoja vetëm - thotë Avramov dhe shton: - Kur erdha në vilë, ajo nuk ishte aty. Diçka u asfaltua në rrugën kryesore dhe ajo shkoi rreth Prahovës dhe vdiq atje. Përndryshe ajo rrugë është e panjohur për të. Ajo goditi një kamion, thotë ai.

Aleksandar shton se Mirjana dhe ai janë në një lidhje prej një viti.

- Ajo është jeta ime. Para kësaj kam humbur djalin tim, dhe tani edhe ajo! Ajo ishte forca ime, dhe unë isha e saja. Nuk u ndamë për 24 orë – thotë i pangushëlluari dhe shpjegon se aksidentin e ka marrë vesh nga babai i Mirjanës. - Babai i saj më thirri pasi e njoftoi policia. - Unë shkova në vendin e vuajtjes së saj, dhe para kësaj isha në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Novi Sad - shtoi ai.

Video e ditës