Gishti i mesit për këdo që mendon se është e trashë: Aktorja Alicia Silverston ka vënë në siklet këdo që guxon të komentojë peshën e saj

Alicia silverstone
Foto: Profimedia

Alicia Silverstone nuk i lejon ata që duan ta vënë në siklet të largohen duke kritikuar peshën e saj. Në vend të kësaj - ai u tregoi gishtin e mesit!

Silverstone u shfaq në TikTok në përgjigje të një fotoje që ajo postoi me një fustan blu të errët me mbishkrimin: "Foto e sinqertë e trashë e Alicia Silverstone".

Alicia silverstone
Foto: Profimedia

Në videon 7 sekondëshe, e cila tani ka mbi 4 milionë shikime, aktorja e buzëqeshur e filmit legjendar "Clueless" tregon foton, tregon titullin e saj dhe më pas jep gishtin e mesit, ndërkohë që luhet kënga virale "abcdfu" nga Gail. në sfond.

"Dreqin. "Unë mendoj se dukem mirë ab #abcdefu," shtoi Silverstone, 45, në përshkrim.

@aliciasilverstone dreqin. Mendoj se dukem mirë 😂🤷🏼‍♀️ #abcdefu ♬ abcdefu - GAYLE

Dhe ndjekësit besnikë u pajtuan plotësisht me të, duke komentuar se Alicia duket “e shëndetshme dhe normale”.

"Uau, si mundesh!!! “Dukesh krejtësisht i freskët”, shtoi një tjetër.

Kjo nuk është hera e parë që Silverstone komenton peshën e saj.

Aktorja u përplas për herë të parë për komentet për pamjen e saj më shumë se dy dekada më parë, kur u luajt si "Batgirl" në filmin "Batman and Robin" të vitit 1997. Vajza 20-vjeçare në atë kohë tha se paparacët dhe tabloidët i kishin vënë nofkën “E shëndosha”.

Në fakt, në një rubrikë të Entertainment Weekly në vitin 1996, ata madje e krahasuan trupin e Silverstone me "Babe the Pig" në seksionin e titulluar "Obesity Edition".

Alicia silverstone
Foto: Profimedia

Në një intervistë të vitit 2020 me Guardian, ajo mendoi për rishikimin që u përball për trupin e saj gjatë viteve të para në industrinë e argëtimit.

“Ata talleshin me trupin tim kur isha më i ri. Më dhimbte, por e dija që e kishin gabim. Nuk u hutova. E dija se ishte e gabuar të tallesh me format e trupit të dikujt. “Nuk duket të jetë gjëja e duhur për të bërë me një qenie njerëzore”, tha ajo.

 

Shiko këtë post në Instagram

 

Një postim i shpërndarë nga lizzie ◡̈ (@rodenvogue)

Video e ditës