Pas barazimit serbët “goditën” Pixi: Luajtëm pa trajner!

Foto: EPA-EFE/Rolex dela Pena

Kombëtarja e Serbisë ka luajtur sot në barazim 3:3 ndaj Kamerunit në ndeshjen padyshim më interesante të Botërorit. Serbia fillimisht humbi me 1:0, pastaj erdhi në 1:3, por i lejoi kamerunasit të barazojnë rezultatin me dy gola të shpejtë.

Pas golit të tretë të Kamerunit, Serbia nuk krijoi shumë raste shënimi, e pëlqejnë disa lojtarë Mitrovic и Kostiq dukeshin të lodhur, por ende qëndruan deri në fund ose u zëvendësuan para fundit, si Kostiq. Pas këtij shorti, objektivi kryesor i publikut është përzgjedhësi Pixie. 

Kritikat e para publike Pixit i ka dërguar eksperti komentues dhe analisti i “RTS” Rade Bogdanoviq.

“Nga shpresa në dëshpërim... Kur nuk ke formë fizike, nuk ke as disiplinë, as përqendrim. Po mendoja... Kemi luajtur një ndeshje pa trajner në stol. Unë kurrë nuk kam parë dikë të drejtojë një ndeshje si kjo më parë. E tmerrshme. Të luash me pesë presing si trajner duhet të mendosh dhe në një moment të lësh topin, fiziku nuk ishte i mirë. Kafsha ime Pavlovic u plagos dhe që nga ai moment ai shkoi tatëpjetë. Nuk kanë faj lojtarët, trajneri nuk e ka udhëhequr mirë ndeshjen”, beson Bogdanoviq.

Mendimet e publikut janë të ngjashme...

 

Video e ditës