Një serb grabiti një argjendari me sëpatë dhe biçikletë dhe iku në polici

Një shtetas serb 55-vjeçar u arrestua në qytetin e Lensburg, Zvicër, nën dyshimin për grabitjen e një argjendi lokal me një sëpatë, dhe më pas u arratis me biçikletë, njoftoi media lokale.

Policia e arrestoi atë pasi një banor vendas raportoi ta shihte në veprim.

Vjedhja ndodhi më 12 mars, rreth orës 3:20 të mëngjesit, kur i dyshuari theu xhamin e një dyqani argjendarie.

Video e ditës