Performanca në Paris: Nadal dhe Alcaraz do të mbrojnë së bashku ngjyrat e Spanjës!

Foto: EPA-EFE/Emilio Naranjo

Rafael Nadal dhe zyrtarisht do të luajë edhe në Lojërat Olimpike në Paris Carlos Alcaraz.

Do të jetë një spektakël i vërtetë duke pasur parasysh që të dy do të luajnë në dyshe. Dy tenistët spanjollë nuk kanë konkurruar kurrë bashkë në dyshe dhe kjo do të jetë hera e tyre e parë.

Alcaraz fitoi Roland Garros të dielën duke mposhtur Alexander Zverev në finale për titullin e tij të tretë Grand Slam pas fitores së Wimbledon dhe US Open.

Nga ana tjetër, Nadal është duke luftuar këtë sezon dhe rezultatet e tij janë shumë më të këqija se ato që jemi mësuar të shohim gjatë gjithë karrierës së tij. Në Roland Garros u eliminua në turin e parë me humbjen 3:0 nga Zverev. Përveç kësaj, ai luajti edhe në Masters në Romë, ku e përfundoi garën në raundin e dytë.

Në Masters në Madrid, ai arriti në raundin e katërt, në Barcelonë në të dytin dhe në Brisbane në raundin e tretë.

Lojërat Olimpike për tenistët nisin më 26 korrik.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës