Spasovski: Menaxhimi i migrimeve nuk është menaxhim i numrave, por punë me njerëz

Vizita e Ministrit të Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në “Utrinski Pechat” / Foto: Dragan Mitreski

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, në një postim në Facebook për çështjen e menaxhimit të migracionit, thekson se Forumi i dialogut në Presp do të jetë një mundësi e mirë për të ndarë mendimet për këtë temë, e cila ka ndikim në të gjitha vendet e botës.

– Menaxhimi i migracionit nuk do të thotë të menaxhosh numrat, por të punosh me njerëzit. Nga ana tjetër, një nga format kryesore të menaxhimit të migracionit nënkupton edhe respektimin e ligjeve tona, sepse të gjitha përpjekjet e paligjshme për të hyrë në vend duhet dhe do të procedohen sipas të gjitha rregullave dhe rregulloreve, me procedura ligjore që janë të drejta për të gjitha palët e interesuara - thotë Spasovski në një video postim në Facebook.

Ai shton se shteti e merr seriozisht çështjen e menaxhimit të migracionit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës