Spasovski: Mbrëmë janë arrestuar pesë persona në lidhje me zhdukjen e Vanja Gjorçevskës

Pesë persona janë ndaluar mbrëmë vonë në lidhje me zhdukjen e Vanja Gjorçevskës, adoleshentes katërmbëdhjetëvjeçare e cila është zhdukur që nga e hëna. Hetimi ka bërë përparim, por në interes të hetimit nuk mund të jepen më shumë informata, tha sot ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski.

- Në periudhën e kaluar janë marrë një sërë masash hetimore penale për zbardhjen e të gjitha fakteve, të cilat do t'i shpallim në momentin kur do të shpallen.
Mbrëmë, në orët e vona të natës, edhe puna ka qenë intensive, kemi ndaluar 5 persona dhe kemi siguruar një automjet me të cilin po vazhdon puna. Është diçka plus që në lidhje me gjithçka e kemi marrë si provë apo gjurmë, për të arritur në zbardhjen e plotë të këtij rasti - tha Spasovski.
Spasovski sqaroi se janë kontrolluar të gjitha bodrumet në afërsi të qendrës, janë intervistuar të gjithë dëshmitarët, janë shqyrtuar videot nga 50 kamera, janë kontrolluar shtrati i lumit Vardar, manastiret dhe se hetimet vazhdojnë. Vanja u zhduk të hënën pas orës 7.20:XNUMX të mëngjesit dhe pas një telefonate nga klasa e saj me nënën e saj, Zorica, duke i shpjeguar se Vanja nuk ishte në shkollë. Deklarata e nënës se dyshon për rrëmbimin e vajzës së saj.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës