Spasovski zbuloi shtrirjen e hetimeve për kidnapimin e Samoil Kostadinovskit

Foto: Fokus

Ministri i Brendshëm Oliver Spasovski sot është pyetur se deri ku kanë arritur hetimet për kidnapimin e të riut nga Shkupi Samoil Kostadinovski, i cili është shpallur në kërkim prej 20 ditësh.

Ministri tha se ka progres dhe se dinë më shumë detaje rreth rastit, por nuk mund t'i bëjë publike, për të mos dëmtuar hetimin.

26-vjeçari Kostadinovski, i cili është nipi i motrës së liderit të Bashkuar për Maqedoninë dhe ish-ministër i Brendshëm. Ljube Boskoski, u zhduk më 4 mars. Ai për herë të fundit është parë pranë ambasadës çeke në Vodno.

Rreth rastit janë arrestuar dy të dyshuar për veprën penale të rrëmbimit, të cilët ndodhen në paraburgim. Bëhet e ditur se rrëmbyesit e kanë vozitur djalin me një makinë tip Opel ngjyrë gri, e cila më pas është gjetur në flakë.

Familja e të rrëmbyerit Samoil Kostadinovski u ka dërguar mesazh rrëmbyesve

Janë arrestuar për 48 orë dy të dyshuarit për rrëmbimin e nipit të Lube Boshkoskit, të cilët janë dërguar në Shutkë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës