Spasovski: Më e rëndësishmja është të gjendet një zgjidhje për targat që do të jetë më e mira për qytetarët

Foto: MIA

Zgjidhja për përdorimin e afisheve në targa është në fazë të avancuar, por zgjidhja përfundimtare do të diskutohet në seancë të Qeverisë, tha ministri i Punëve të Brendshme. Oliver Spasovski.

Si MPB besojmë se një nga zgjidhjet është vendosja e afisheve. Me afishe praktikisht pa kosto ose me shumë pak kosto, për ta kënaqur atë moment ligjor, tha Spasovski në një paraqitje mysafire në programin e mëngjesit të Televizionit Kombëtar të Maqedonisë.

Ai theksoi se janë tre kategori të automjeteve, të qytetarëve që posedojnë automjete të tilla.

Kemi targa me tre numra që janë shumë të vjetra, të cilat nuk kanë ndryshuar fare, kemi rreth 220-230.000 që janë praktikisht me MK dhe targa të reja me katër numra që duhen ndërruar dhe akoma më shumë që tashmë janë ndryshuar. pra mbi 220-230 mijë që kanë ndryshuar, theksoi ministri Spasovski.

Ai thotë se gjëja më e rëndësishme për Ministrinë është që të bëjë zgjidhjen më të mirë.

Është e rëndësishme që ne të sjellim zgjidhjen më të mirë për qytetarët dhe të lëmë një mundësi opsionale, nëse qytetari dëshiron të ndryshojë targën, nëse dëshiron të vendosë një ngjitëse. Kjo do të ishte një nga zgjidhjet e mundshme. Pres që së shpejti ta përcaktojmë dhe të dalim publikisht. Jemi në dispozicion përmes ndryshimeve në udhëzime që të kemi një zgjidhje më të favorshme për secilin prej nesh, përfundoi Spasovski.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës