Spasovski shpërbleu policët që ruanin varrin e Goce Dellçevit

Policia e Goce Delcev mbylli rrugën pranë St. Shpëtimi
Foto: Shtypi i Lirë / Dragan Mitreski

Ministri i Brendshëm Oliver Spasovski njoftoi se policët që të shtunën ruanin varrin e Goce Dellçevit dhe rrethinën e kishës së Shën Spasit në Shkup, do të shpërblehen me 10 për qind bonus në pagën e tyre për punën e kryer.

“Të gjithë policët që të shtunën u kujdesën për festimin denjësisht të 151 vjetorit të lindjes së të madhit Goce Dellçev, do të shpërblehen me kompensim për performancën e punës në shumë prej 10 për qind të komponentit bazë të pagës së punonjësit. për të cilat mjetet janë paraparë në Buxhetin e MPB-së”, ka bërë të ditur ministri në Facebook.

- Si ministër i Brendshëm e kam shfrytëzuar të drejtën që më ka dhënë Marrëveshja Kolektive e MPB-së (neni 160, 161 dhe 162) dhe në seancën e sotme i kam propozuar Qeverisë, e cila ka miratuar Konkluzionin për pagesën. 10 për qind bonus në performancë të pjesëtarëve të policisë maqedonase të cilët ishin angazhuar në terren më 4 shkurt, ka shkruar Spasovski.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës