Këshilla për femrat: Tri fjalë të rëndësishme që mund të përmirësojnë çdo seks të keq

Seks, dashuri, çift
Foto: Tom Merton / Caia Image / Profimedia

Ndërtimi i besimit seksual kërkon përvojë. Këto hapa do t'ju ndihmojnë të forconi të njëjtën gjë, duke ju bërë të ndiheni plotësisht të kënaqur, shkruan "Ditari".

Bëhu mbretëresha e kënaqësisë tënde

Dihet se femrat që masturbojnë më shpesh janë më të sigurta në seks dhe gjejnë më shumë kënaqësi në të, sepse dinë ta çojnë veten në kulm.

“Nëse nuk e keni bërë tashmë, merrni patjetër kohë për të zbuluar zonat tuaja erogjene, si dhe intensitetin e prekjes që funksionon më mirë për ju”, thotë seksologia Emily Morse.

Përjetoni trupin tuaj si tërheqës

Të duash trupin tënd dhe ta shohësh veten si qenie seksuale është e rëndësishme për besimin seksual. Për të arritur këtë qëllim, është e rëndësishme të ushtroheni. Vishni të brendshme mëndafshi, një fustan të ngushtë, taka apo çdo aksesor tjetër që ju bën të dëshirueshëm, ecni para pasqyrës dhe mësohuni me këtë ide.

Thoni këto tre fjalë magjike

Askush nuk mund ta lexojë mendjen tuaj, kështu që nëse doni diçka - duhet ta kërkoni atë. Ky rregull është veçanërisht i vërtetë gjatë marrëdhënieve seksuale. Nëse partneri juaj gjatë seksit bën diçka që nuk ju pëlqen, është më mirë t'ia tregoni atij.

“Gëzojeni momentin dhe mbani mend të thoni këto tre fjalë të fuqishme: “Le të provojmë në këtë mënyrë”, përfundon Dr. Morse.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës