Derbi i lagjes në SRC “Kale” për startin e kampionatit të basketbollit

foto: kfsm.mk

Për shkak të detyrimeve euro të Rabotniçkit dhe Fenix ​​2010, kampionati i ri do të nisë disa ditë më herët se sa ishte planifikuar. Pas Superkupës, ka ardhur koha për “hapjen” zyrtare të sezonit të kampionatit, i 32-ti në historinë e Basketbolli i klubeve maqedonase.

Sot nga ora 2023:2024 në sallën e SRC “Kale” në Shkup luhet ndeshja e parë e sezonit të ri 18.00/XNUMX, në të cilën Punëtorët mirëpret ekipin e TFT, në një “derbi të lagjes” klasik.

Rabotniçki i “rinovuar” ka një numër të madh lojtarësh të rinj, i fundit prej tyre është futbollisti i kombëtares Kristian Nikolov, i cili përforcoi prapavijën, ku si fytyra të reja janë Boban Stajic, amerikani dhe Dmytryk Trice dhe nga vendasit. “, janë edhe futbollisti i ri i kombëtares, Andrej Shoshkiq, Filip Bakoc, Leonid Todorovski, Gjordje Jeletovic. Janë edhe Robert Rikiq, Quenton Decousy, si dhe një çift tjetër përfaqësues, Viktor Efremovski dhe Stojan Gjuroski, të cilët do të plotësojnë pozitat e jashtme.

Një orë më vonë (19.00), në sallën “Shaban Trstena” vijon dueli, në të cilin ekipi i Karrige 2030 mirëpret përbërjen e Phoenix 2010. Një mundësi e shkëlqyer për tifozët e basketbollit në Çair për të parë një ndeshje emocionuese në të cilën do të shfaqen shumë emra të rinj në të dy anët e fushës.

Liga e Parë e Basketbollit të Maqedonisë 2023/2024

Dyshe, raundi i parë

Sot
18.00:XNUMX: Rabotniçki - TFT
19.00: Chair 2030 – Phoenix 2010

30 shtator (e shtunë)
18.00:XNUMX: Vardar – Ohër
18.00:XNUMX: Kozuv - Aeroporti MZT Shkup

1 tetor (e diel)
18.00: Gostivar – Pelister
18.00: Akademia FMP – Euro Nickel 2005

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës