Komunikacioni në rrugën Makedonska Kamenicë - Dellçevë devijohet përmes Vinicës dhe Smojmirovës

AMSM / Brifing në mëngjes

Për shkak të reshjeve të dendura të shiut në drejtimin rrugor Kamenicë - Dellçevë, dy kilometra para Dellçevës, komunikacioni është devijuar përmes Vinicës dhe Smojmirovës.

Siç informon AMSM, në vendngjarje është vendosur sinjalistika përkatëse në komunikacion.

Trafiku në rrugët shtetërore është i pandërprerë, kryesisht në rrugë të thata.

Intensiteti i komunikacionit në rrugët jashtë zonave urbane është mesatar. Në vendkalimet kufitare nga ana e Maqedonisë nuk ka më vonesa për hyrje dhe dalje nga vendi.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës