Sobyanin: Disa ndërtesa në Moskë janë dëmtuar gjatë sulmit me dron

Disa ndërtesa në Moskë u dëmtuan nga një sulm me dron këtë mëngjes, njoftoi kryebashkiaku Sergey Sobyanin në Telegram.

“Sot herët në mëngjes, një sulm me dron ka shkaktuar dëme të vogla materiale në disa ndërtesa. Të gjitha shërbimet emergjente në qytet janë në terren”, thuhet në njoftim.

Kryebashkiaku theksoi se nga ngjarja nuk ka pasur të lënduar të rëndë, ndërsa shërbimet emergjente janë duke sqaruar rrethanat rreth asaj që ka ndodhur.

Sobyanin u bëri thirrje njerëzve që t'u besojnë vetëm burimeve zyrtare dhe të mos përhapin informacione të paverifikuara.

Disa kanale ruse Telegram raportuan se katër deri në dhjetë drone u rrëzuan këtë mëngjes. Këto të dhëna nuk janë verifikuar.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës