Një grup të rinjsh nga Popova Shapka janë evakuuar me ratrak

Popova Shapka
Popova Shapka / Foto: MPB

Për shkak të kushteve të këqija atmosferike, disa të rinj sot janë strehuar në një shtëpi të vogël në një skilift në Popova Shapka, pas së cilës janë evakuuar me ratrak. Personat janë në gjendje të mirë shëndetësore.

- Në orën 15:35 në numrin e urgjencës 112 është raportuar nga të rinjtë të cilët kanë ngecur në Popova Shapka dhe janë gjetur në shtëpinë e vogël që ndodhet në skiliftin "G Stazata". Për shkak të kushteve të këqija atmosferike, erës së fortë dhe borës dhe mjegullës, nuk kanë mundur të zbresin për shkak se dukshmëria ka qenë e kufizuar vetëm në disa metra - thuhet në QKM.

RCUK Tetovë ka njoftuar stacionin policor në Popova Shapkë, nga ku të rinjtë me ndihmën e një ratraku rreth orës 16:XNUMX janë zbritur në lokacion të sigurt.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës