Vendosja e “policëve pranë shtratit” rrit sigurinë e rrugëve në Butel

Foto: Komuna Butel

Komuna e Butelit ka filluar instalimin e pajisjeve të komunikacionit në të gjitha vendbanimet në territorin e saj për siguri më të madhe të të gjithë përdoruesve të rrugës.

Me kërkesë të vetë banorëve që kanë treguar lokacionet vendosen pengesa për uljen e shpejtësisë së automjeteve apo të ashtuquajturit “policë të shtrirë” në lokacione dhe rrugë më të shpeshta në të gjitha zonat e banuara. Instalimi i "policëve të shtrirë" të rinj synon të sigurojë siguri më të madhe jo vetëm për këmbësorët, por edhe për drejtuesit e mjeteve. Me këtë rrisim sigurinë e të gjithë përdoruesve të rrugës - thotë kryetari Darko Kostovski.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës