Me foto komprometuese i kanë zhvatur 18.630 ​​euro një artisti tatuazhesh

Dje në orën 19:50 në fshatin Tetovë Mala Reçicë, zyrtarët policorë kanë ndaluar 33-vjeçarin Z.D. nga fshati Golema Reçicë e Tetovës dhe 60-vjeçari J.A. nga fshati Pirok i Tetovës.

“Pas masave të marra, u konstatua se nga mesi i janarit 2023, Z.D. në disa raste një personi nga Tetova i ka zhvatur gjithsej 18.630 euro, duke e shantazhuar që të publikojë fotografi me përmbajtje komprometuese. Sipas raportit, Z.D. në disa raste ka organizuar dërgimin e të hollave përmes J.A., shofer taksie në Tetovë. Përkatësisht, ai e ka telefonuar viktimën dhe i ka thënë që paratë t'ia dorëzojë J.A., i cili më pas ia ka dorëzuar. E njëjta gjë është bërë edhe dje, gjatë së cilës janë kapur nga policët gjatë dorëzimit të parave, tha Marjan Josifoski, zëdhënës i SVR Tetovë.

Personi Z.D. mbahet në komisariat dhe pas dokumentimit të plotë të rastit ndaj të dyve do të bëhet kallëzim përkatës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës