Një kërcënim me vdekje drejtuar Hristijan Pendikov, prokuroria bullgare po heton

Milkov dhe Osmani tek Hristijan Pendikov/Foto: Facebook

Prokuroria e Qarkut të Sofjes ka nisur një procedurë para-hetimore për kërcënim me vdekje drejtuar Kristian Pendikov, i cili u rrah në Ohër, dhe më pas u operua në Sofje.

Prokuroria ka marrë sinjal nga Drejtoria kryesore për luftimin e krimit të organizuar - Ministria e Punëve të Brendshme, se Pendikov në një aplikacion në rrjetin social ka marrë mesazh kërcënues në gjuhën maqedonase, si dhe se janë fotografi të Hristijanit me thirrje për dhunë ndaj tij. duke u publikuar në internet, raportojnë mediat bullgare.

Hetimi i çështjes i është ngarkuar DPPM- Ministria e Brendshme.

Kush është Hristijan Pendikov, i rrahuri nga Ohri për të cilin po flet i gjithë opinioni

"Do ta shihni zemërimin tonë": Borisov takoi nënën e Pendikovit të rrahur

Sofja tërhoqi përkohësisht ambasadorin Angelov nga Shkupi dhe njoftoi ndërprerjen e projekteve ndërshtetërore me Maqedoninë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës