Fiqtë shkatërruan një pëllumbash në një majë, pendët kudo

Fiqtë shkatërruan një pëllumbash në Lakavicë të Shtipit/Foto: Vane Stankov

Fiqtë në atarin e Lakavicës, Shtipsko, vranë dhe hëngrën një numër të madh pëllumbash nga pëllumbashi.

Pëllumbi është pronë e Vane Stankov dhe ai për SDK.mk përshkroi pamjen e tmerrshme:

- Në fundjavë shkova te shtëpia e verës ku kam një pëllumbash dhe pashë rrënim. Pupla nga të gjitha anët dhe gjurmët e zvarranikëve të ndryshëm. Bëra disa foto me celularin tim dhe kur shkova në anën tjetër të pëllumbave gjeta një duhanpirës më shumë se një metër të gjatë duke mbajtur një pëllumb në gojë. Bëra një foto tjetër dhe kur mendova se çfarë të bëja, në fraksion të sekondës fiku u tërhoq në fushë, tha pronari Vane Stankov, i cili gjeti fiqtë.

Më parë, pëllumbi i Vanes ishte shënjestër e hajdutëve që i vodhën disa nga pëllumbat e tij, por ai arriti t'i kthente me ndihmën e policisë dhe kësaj radhe fiqtë u asgjësuan edhe vezët pëllumbave të rinj.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës