Kryeministri slloven Golob në një takim me Zelensky në Kiev

Foto Twitter

Kryeministri slloven Robert Golob u takua sot në Kiev me presidentin ukrainas Volodymyr Zelensky.

Golob i tha Zelenskyt se Sllovenia do të kontribuojë në rimëkëmbjen e Ukrainës pas luftës, veçanërisht të qytetit të çliruar të Izum në rajonin verilindor të Kharkiv, njoftoi qeveria sllovene në Twitter.

Në takimin me kryeministrin ukrainas Denys Shmyhal, kryeministri Golob diskutoi gjithashtu rrugën e Ukrainës drejt anëtarësimit në Bashkimin Evropian dhe aleancën ushtarake të NATO-s.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës