Një skiator slloven ndër-vend ka vdekur në Norvegji

foto: SLOSKI.SI / MATEVZ_PERSIN

Skiatorja e re sllovene Hana Jamnik vdiq tragjikisht në Norvegji, njoftoi Federata e Skive të Sllovenisë. Skiatorja e re 19-vjeçare ka humbur jetën teksa po përgatitej për sezonin e ri.

Ndonëse policia norvegjeze nuk bën të ditur detaje nga aksidenti, mediat nga ky vend skandinav raportojnë se Jamnik ka humbur jetën si pasojë e një incidenti tragjik, pra është përplasur nga një kamion.

Gjegjësisht, Jamniku ka ardhur herët në mëngjes, në orën 8:41 ka dalë nga pista derisa ishte duke u stërvitur dhe është goditur nga një kamion në autostradën 523. Skiatorja sllovene është transportuar me helikopter në qendrën klinike në Stavanger, ku ka humbur jetën. për plagët e saj.

Drejtuesi i kamionit akuzohet për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor, por ai nuk e pranon fajin dhe pretendon se ka qenë një aksident tragjik.

Video e ditës