Një slloven ka vjedhur në Gjorçe Petrov, policia e ka ndaluar

FOTO: MPB

Policia ka ndaluar dje një tridhjetë e nëntë vjeçar slloven, i cili dyshohet për vjedhje.

“Dje në ora 12.30:39 në zonën e Gjorçe Petrovit në Shkup, zyrtarë policorë nga SVR Shkupi i kanë hequr lirinë K.M.(236) nga Republika e Sllovenisë. Ai dyshohet se ka kryer veprën penale “vjedhje e rëndë” nga neni XNUMX i Kodit Penal të RSM”, njofton MPB.

I njëjti i është dorëzuar zyrtarëve policorë nga RSV Kumanovë për procedurë të mëtutjeshme.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës