Policia e Shkupit ka arrestuar një 29-vjeçar i cili ka kryer një vrasje - është lëshuar urdhër-arrest

Arrestimi
Arrestimi i policisë / Foto EPA

Ministria e Punëve të Brendshme njoftoi se policia e Shkupit ka privuar nga liria një 29-vjeçar banues të Haraçinës, i cili ka kryer dy vepra penale: Vrasje dhe armëmbajtje pa leje. Personi do të dërgohet në institucionin penal kompetent për vuajtjen e dënimit.

“Në Shkup, në rrugën “Ferid Murati”, sot në ora 13.45:29, zyrtarë policorë nga Ekipi Operativ Kërkimor në SVR Shkup kanë privuar nga liria R.J. urdhër nga Gjykata Themelore Penale Shkup për vuajtje të dënimit me burg në kohëzgjatje prej 12 vjetësh për veprat penale “vrasje” nga neni 123 paragrafi 2 pika 7 dhe “prodhim, posedim, ndërmjetësim dhe tregtim i paautorizuar i armëve apo lëndëve shpërthyese” nga neni 396 paragrafi 1. të Kodit Penal, bëri të ditur Ministria e Brendshme.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës