Një burrë nga Shkupi ka mbetur i plagosur rëndë në një aksident në afërsi të Rosomanit

ndaloni shiritin policor / Foto: "Sloboden Pechat" / Dragan Mitreski

Një dyzet e pesë vjeçar nga Shkupi është lënduar rëndë në një aksident trafiku që ka ndodhur mëngjesin e sotëm në afërsi të Rosomanit.

- Në ora 07.40:45 në stacionin policor Kavadar është raportuar se në afërsi të kryqëzimit Rosoman ka ndodhur një aksident trafiku në mes të automjetit të pasagjerëve “Opel” me targa të Shkupit i drejtuar nga A.R (59) nga Shkupi dhe një automjeti tip “Iveko”. mjet mallrash me targa bullgare, me administrim A.Z (XNUMX) nga Prilepi. Në aksident lëndime trupore ka pësuar vozitësi i veturës së pasagjerëve të cilat janë konstatuar në spitalin e Kavadarit, njofton SVR Veles.

Nga aty thanë se kontrolli është në vazhdim e sipër, dhe qarkullimi po zhvillohet normalisht dhe pa ndërprerje.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës