Një burrë nga Shkupi ka goditur me çekiç metalik në kokë fqinjin e tij dhe i ka kërcënuar jetën

Foto: Wikipedia

Një banor i Shkupit dyshohet se i ka shkaktuar lëndime të rënda trupore fqinjit në lagjen Ilinden. Për 37-vjeçarin, prokurori publik nga Prokuroria Publike Shkup ka lëshuar urdhër për zhvillimin e procedurës hetimore. Më 24 shtator, në lagjen Ilinden të Shkupit, i dyshuari gjatë një debati me dashje ka lënduar rëndë fqinjin për shkak të marrëdhënieve të pazgjidhura më parë. Ai ka goditur me çekiç metalik në kokë viktimën, një 49-vjeçar, duke i shkaktuar një frakturë që i ka vënë në rrezik jetën.

Prokurori publik i propozoi gjykatës që ndaj të dyshuarit të caktohen masa paraprake – ndalim i daljes nga vendbanimi, konfiskim i pasaportës, detyrim për paraqitje në gjykatë dhe ndalim për afrim dhe kontakt me viktimën.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës